04
sausis 2007

Tikrai įdomi ir nepatogi tiesa

Jau gan senai teko žiūrėti Al Gore filmą apie globalinį atšilimą An inconvenient truth neskaitant to, jog faktai gerokai sukrėtė ir privertė susimastyt, filme yra nusakoma viena labai įdomi koncepcija apie “kritinę masę”. Manau kad šį terminą labai puikiai atspindi situacija su rūkymo baruose ir kavinėse uždraudimu, kuris įsigalėjo vos prieš kelias dienas. Tai įvyko dėl paprastos priežasties, visuomenėje susidarė pakankamai didelė masė žmonių norinčių pakeisti iki šiol nusistovėjusią tvarką ir pasiryžusių tam skirti laiko, jėgų ir pinigų.

Filmo įspūdis ir jo sukeltos emocijos buvo tikrai stiprios, jos privertė mane visiem pažįstamiem žmonėm pabandyti papasakoti, kas mūsų laukia, jeigu ir toliau taip gyvensime, ką naujo aš sužinojau pažiūrėjęs šį filmą. Tada nejučia prisiminiau skaityta straipsnelį apie 37signals sėkmės paslaptį:

Geriausia reklama yra tavo vartotojai, kurie šneka apie tave, kurie siūlo tavo produktą savo draugams ir pažįstamiems, nes jie tiki, kad jis padės išspręsti jų problemas, kaip kad jie išsprendė savasias.

Taigi aš tapau tuo “vartotoju” kuris šneka apie Al Gore susuktą filmą ir prisideda prie kritinės masės susidarymo.

P.S. Tikiuos pokyčiai ateis laiku, nes nesinori senatvėje gyvent amžinoje žiemoje… arba žinoti, jog tavo vaikų laukia ledynmetis…