18
gruodis 2009

Sulūžę žaislai

Jau ganėtinai senai mano naudotas Mephisto blogo varikliukas spjaudėsi įvairiomis klaidomis, kurių pats ieškoti neturėjau laiko ir noro. Rezultate perdariau savo blogą ir ta proga nusprendžiau išbandyti feedburner su visais gražiais pažadais ir statistika :)

Pastebėjau, kad tokie truputį neveikiantys ar sulūžę daiktai turi tendenciją ilgai būti netaisomi, nes jų svarbos prioritetas ilgą laiką būna labai jau žemas ir vis yra kitų “svarbesnių” užsiėmimų, kuriuos reikia padaryti čia ir dabar.. rytoj ar pati populiariausia klientų taip mylima kategorija “vakar”. Taip ir mano blogas ilgą laiką nesulaukė mano dėmesio, nes buvo kitų darbų. Taip pat šis įrašas rašomas ir perrašomas trečia ar ketvirtą kartą, nes būdavo svarbesnių užsiėmimų, kaip jį pabaigt :)

Supratau, kad dar nežinau kodėl netaisau daiktų kurie būna truputį sulūžę. Tuo pačiu žinau, kad jeigu to nepadarau iškart arba nepasidedu prieš nosį, kad visada matyčiau ir primintų apie save, tai gali būti nesutaisoma ilgai. Pastebėjau, kad taip elgiuosi visose gyvenimo srityse.

Kažkada bedarant eilinį darbų sąrašo valymą radau darbų kurie savo eilės laukė daugiau kaip pusę metų. Tokie pastebėjimai padėjo išmokti vieną svarbų dalyką – jeigu nepadariau ilgiau nei mėnesį ar du ar tris ir niekas nenumirė, neskambina, neprimena ir nereikia, tai 90% tikimybė, kad to darbo daryti išvis nevertą ir galima jį tiesiog ištrinti. Tuo pačiu išmokau kartas nuo karto iškart nustatyti, kad niekada to nedarysiu ir pvz tiesiog išmesti sulūžusį daiktą arba net neužsirašinėti kažkokio darbelio.

Labai būtų smalsu sužinoti ką jūs apsidairę rastumėte savo namuose, darbe ar smėlio dėžėj :) Ar ten nėra tokių pasislėpusių sąžinės priekaištų, kurie nesulaukia savo eilės jau pusę metų ar daugiau?