12
vasaris 2009

Kokie mano tikslai ir kodėl juos įgyvendinsiu

Dar kažkada prieš naujus metus, atsirado noras užsirašyti savo tikslus. Analizuodamas savo gyvenimą iki to momento pradėjau suprasti, kad labai sunkiai sekasi siekti užsibrėžtų tikslų. Didžioji dalis tikslų, tai atsirasdavo, tai išnykdavo kartu su motyvacija paskatinusia jų pradėti siekti. Ir nors jau senai skaitau, kad tikslus reikia užsirašyti ir dar krūva kitų būdų, bet kažkodėl niekad realiai tais patarimais nesinaudojau. Turėjau žinias, kaupiau žinias ir jų nenaudojau. Staiga viskas pasikeitė kažkuriuo momentu beskaitant knygą Personal development for smart people. Supratau, kad gana sėdėti ir kaip kempinei gerti žinias, laikas jas naudoti ir keisti savo gyvenimą metodiškai ir kryptingai.

Turima informacija ir tuo pačiu asmeninė nesėkmingai siektų tikslų patirtis išmokė, kad negalima iškart išsikelti pernelyg didelių tikslų. Paklausite kodėl? O gi todėl, kad nėra elementarių įgūdžių, kaip siekiami tikslai. Tokiu atveju, kai tik baigiasi pirminė euforija ir po kokios savaitės ar dviejų, prireikia valios pastangų, tai jų užtenka vos kelioms dienoms. Taip aš praėjusią vasarą pradėjau daryti atsispaudimus ir po maždaug dešimties savaičių ganėtinai metodiškų treniruočių, jas po truputį nutraukiau.

Nepamenu tiksliai kokios buvo to priežastys, tačiau keletą dienų buvau “pernelyg užsiėmęs” kasdieniu darbu, ar tiesiog jaučiausi pavargęs ir nusprendžiau leisti sau atsipūsti. Kasdien prisiversti sportuoti buvo vis sunkiau ir sunkiau, kol galų gale susitaikiau su mintimi, kad šimto atsispaudimų taip ir nepadarysiu. Keisčiausia, kad pasiekimai buvo ganėtinai akivaizdūs, pasikeitė mano išvaizda, viskas lyg buvo gerai, bet tingėjimas padarė savo. Toks atvejis tikrai ne pirmas gyvenime, nes sportavimo epizodų buvo daug, bet visada baigdavosi vienodai po metų, dviejų ar pusmečio baigdavosi valia, motyvacija ir kažkuriam laikui nustodavau sportuoti iki kito bandymo.

Įvertinęs praeities klaidas ir sukauptas naujas žinias, dabar užsirašiau savo 2009 metų tikslus ir tiesiog pasinaudosiu 30 dienų principu, kad pasiekti to ko noriu.

Tuo pačių pasinaudodamas dar vienu patarimu, viešai atskleidžiu savo tikslus aplinkiniams. Savo tikslų pasakymas šeimai, draugams ar toks jų išreiškimas internete yra tarsi papildomas stimulas tą sunkią akimirką, kai norisi nuleisti rankas ir patingėti. Aš tikiu, kad įsipareigojimas prieš kitus man pravers tuo, kad draugai laikas nuo laiko paklaus, kaip man sekasi ir tas žinojimas, kad esi atsakingas netik prieš save patį, bet ir savo draugus neleis sustoti, jei užpuls tingėjimas.

Mano tikslai

1. Išmokti viešo kalbėjimo, sklandžiai reikšti savo mintis, neužsiciklinti, sudominti auditoriją.

Priemonės:

 • Praktiniai Toastmasters užsiėmimai
 • Knygų apie viešą kalbėjimą skaitymas
 • Informacijos ieškojimas internete

2. Kasdien sportuoti

Priemonės:

 • Pradėti užsiiminėti joga
 • Pabandyti Aikido, nes jau senai jaučiu susidomėjimą, būtent šiuo sportu
 • Jei tą dieną negaliu niekaip kitaip sportuoti, tai daryti atsispaudimus, atsilenkimus, pritupimus ir t.t. savarankiškai

3. Pakeisti savo mitybą į vegetarišką

Priemonės:

 • Pirmiausiai daugiau sužinoti apie vegetariškus patiekalus, susirasti vegetariškų receptų ir pradėti eksperimentuoti
 • Susirasti kur būtų galimą įsigyti ekologiškų produktų
 • Kai turėsiu daugiau informacijos pabandyti tai daryti pagal 30 dienų principą

4. Išmokti patikimai naudotis švytuokle

Priemonės:

 • Perskaityti bent porą knygų ta tema
 • Pradėti kasdien praktikuotis

O ką jūs pradėtumėt daryti šiandien ir apie ką svajoti, jei šimtu procentų žinotumėt, kad jums pasiseks?