11
balandis 2009

Tikslų siekimo progresas

Jau mažiausiai du kartus norėjau prisėsti ir pabandyti parašyti kaip man sekasi siekti savo tikslų, tačiau kai atsisėsdavau, nerasdavau žodžių, kuriais norėčiau viską papasakoti. Šiandien pajutau nenumaldomą norą parašyti susikaupusias mintis ir pagaliau papasakoti, kaip sekasi ir ką nuveikiau.

Pirmiausiai ėmiausi sportavimo ir pritaikiau 30 dienų metodą, kad būtų lengviau įvesti naują įprotį į savo kasdienį gyvenimą. Galiu atvirai pasakyti, kad nesitikėjau, jog kartais nepamiršti sportuoti bus taip sunku, ypač tai pasireiškia savaitgaliais, kažkaip darbo dienomis tai nesudarydavo didelių problemų, tačiau savaitgalio dienos dažnai būna visai kitokios su neįprastu dienos ritmu.

Vienas patarimas jeigu ką nors bandote daryti kasdien, tai nustatykit ir konkretų laiką. Būtina nusistatyti kokiu metu patogiausia ir natūraliausia atlikti užsibrėžtą veiksmą. Tarkim jei darbo dienomis sportuodavau anksti ryte, tai savaitgaliais jau sportas buvo spontaniškas, tada kai prisimindavau kad to nedariau. Prisipažinsiu, kad per pirmas 30 dienų buvo du sekmadieniai, kai nesportavau. taip gavosi, kad atsimindavau jog dar šiandien nepasportavau nuolat ne laiku pvz. iškart po sočių pietų, o paskui jau ruošiantis miegoti. Šie du kartai man būtent padėjo įsisąmoninti tikslaus laiko dienoje nusistatymo svarbą ir žinau, kad ateityje atlikinėdamas tokio pobūdžio eksperimentus nebekartosiu šios klaidos ir nusistatysiu konkretų laiką.

Po dviejų savaičių kasdienių treniruočių sportas truputį pasikeitė, nes tris kartus per savaitę rytais pradėjom su draugu vaikščioti į baseiną. Plaukimas tikrai įtraukia, nes norint plaukti teisingai tenka nuolat nepamiršti tai vienos, tai kitos proceso detalės… kartais pajunti, kad išsimušei iš ritmo ar nustojai dirbti kojomis.

Tuo pačiu metu plaukimas padeda susidurti su tuo mažu velniuku, kuris gyvena viduje ir būdamas puikiu matematiku visada primena kiek daug liko iki tikslo:
- Dar nuplaukei tik 100m, o va rankos jau sunkiau kilnojasi iš vandens, pailsėk… kam tau vargintis, gi poryt vėl ateisi plaukiot ir jokių medalių nesivaikai…
Jeigu kam kils noras priminti, kad persistengti nereikėtų, tai galiu nuraminti puikiai tai žinau ir nepersistengiu, bet su savimi pakovoti progos irgi nepraleidžiu – viskas proto ribose.

Kokie pastebimi pokyčiai po dviejų mėnesių:

  • Svoris nukrito dar 2-3 kilogramais (per maždaug pusantrų metų jau bus apie 12-14kg), taigi dabar sveriu 77/78kg žiūrint ar buvau tualete ar ne :)
  • Per vieną apsilankymą baseine jau galiu nuplaukti apie 700m su kelių ar keliolikos sekundžių pertraukėlėmis, kas 100-150m
  • Padarau apie 50 atsispaudimų (dėl lankymosi baseine retokai juos darau, nes nenoriu perkrauti tos pačios raumenų grupės)
  • Akivaizdžiai keičiasi figūra, tvirtėja raumenys ir didėja turimos energijos kiekis dienos metu