05
kovas 2010

Gyvo maisto dieta trečia diena

Na va baigiasi trečioji diena galima pažvelgti atgal ir įvertinti ką sužinojau ir kas pasikeitė. Visas maistas skanus, galiu valgyti kiek norisi ir nesuksi sau galvos. Esminis skirtumas savijautoje sočiai prikirtus šviežių vaisių ar daržovių tas, kad po to neapsiblausia galva, kaip kartais būna po sunkaus tradicinio maisto.

Pirmąjį vakarą pamačiau šaldytuve morkas ir visas sukirtau, gal šešias ar septynias. Labai skanu, tik žandikaulis truputį pavargo kramtyti tokį kiekį kieto maisto. Užsiauginsiu žandikaulio raumenis, būsiu kvadratiniu veidu ;)

Du pliusai – nereikia plauti indų ir leisti laiko ruošiant sau maistą. Pasiimti lėkštę vynuogių, morkų ar bananų nereikia daug pasiruošimo kelios minutės ir maistas paruoštas vartojimui. Kol kas jokių sudėtingesnių patiekalų neruošiu, nes dar tenkina pavieniai produktai. Jeigu ateis toks laikas, kai norėsis kažko įmantresnio, tai reikės susirasti receptų gyvų sriubų, neįprastų salotų ar kokios nors tradicinio maisto imitacijos.

Dienai įsibėgėjus atsirado lengvas spaudimas smilkiniuose, tarsi būtų pakilęs spaudimas ar kažkas panašaus. Neskaitant to savijauta puiki, nuotaika gera ir daugiau jokių šalutinių efektų nesijaučia.

Šiandienos meniu:

  • Pusryčiai: 3 bananai
  • Pietūs: 1 kriaušė ir 2 bananai, nes teko išvažiuoti su reikalais ir nebuvo kada darytis salotų
  • Vakarienė: šviežių daržovių salotos kavinėje. Pomidorai, salotos, svogūnai, agurkai ir alyvuogių aliejus.

Turbūt sudėtingiausia dalis, tai atėjus į virtuvę užuosti ir matyti sūrius, saldumynus ir panašiai. Kaip tyčia prieš dvi dienas mano brangioji norėdama pradžiuginti nupirko Džiugo sūrį ir tai buvo pirmoji eksperimento diena.

Keistas jausmas apėmė vaikščiojant po IKI parduotuvę… Gali nebūti beveik visų skyrių išskyrus buitines prekes ir daržoves :)) Duonos skyrius, mėsos, žuvies, pieno, konservuotų produktų lentynos – visko nereikia :)) Lieka riešutai, grūdai, vaisiai, daržovės. Dabar dar liko išsiaiškinti kaip ruošiami riešutai kurie parduodami parduotuvėse, nes kyla liūdnas įtarimas, kad jie bus termiškai apdoroti.

Štai čia mano vakar dienos pietūs ir vakarienė

Rytoj reikės pasisverti, kad būtų atskaitos taškas, kaip į tokį maisto kiekį reaguoja mano riebalų atsargos…

Šiandien šovė mintis, kad jei norėčiau kažkam įrodyti jog tokia mityba labai tinkama, gera ir t.t. tai reikėtų vesti įvairiausią statistiką, kad būtų kuo “įrodinėti”. Skaičiuoti kalorijas, kad viskas kvepėtų moksliniu rimtumu, skaičiuoti valgomo maisto gramus ir t.t. Jei kas nors to tikisi, tai teks nuvilti, nes nesiruošiu skaičiuoti kalorijų. Jeigu matysiu, kad akivaizdžiai krenta svoris, tiesiog įvesiu daugiau kaloringo maisto, riešutų, avokadų ir panašiai.