10
rugsėjis 2010

Dirbti sėdint ar stovint? Kaip panorėsiu!

Idėja

Pirmą kartą pamačiau idėja dirbti stovint prieš keletą metų straipsnyje Standing versus Sitting 37signals tinklaraštyje. Tuo metu pagalvojau, kad mintis visai nebloga, vėliau dar kelis kartus susidūriau su mintimi, kad žymiai sveikiau būtų dalį dienos sėdėti, o dalį dirbti stovint, nei visą laiką praktiškai nekeičiant pozicijos sėdėti. Taip praeitais metais pribrendo mintis paieškoti stalų prie kurių būtų galima dirbti stovint ir sėdint.

Ieškojimas

Praeitą žiemą internete sunkiai sekėsi ką nors rasti, viskas buvo skirta tik vaikams, o vieninteliai ofiso stalai, kuriuos radau kainavo nuo 3000 Lt. Idėja pagulėjo metus laiko stalčiuje ir vėl sugalvojau pasitikrinti ar tai įmanoma ir paieškoti kas naujo mūsų padangėje.

Šiuo metu situacija žymiai geresnė, google per kelias minutes nukreipė į keletą svetainių, kurios prekiauja kintamo aukščio stalais. Pirmasis konktaktas su Narbutas ir Ko buvo labai mielas, pakalbėjau su projektų vadove, kuri tikrai gerai žinojo ką parduoda ir labai linksmai pabendravus paaiškėjo, kad stalo kaina apie 1800 Lt arba jeigu su kažkokiu kitu stalviršiu, tai apie 2000 Lt.

Žinia, kad per metus kaina krito daugiau kaip 30% nuteikė optimistiškai, bet visdar brangoka. Antroji svetainė prekiavo ne stalais, tik reguliuojamo aukščio elektrinėmis kojomis. Užpildžius užklausimą statga.lt svetainėje po kelių dienų su manimi susisiekė jų vadybininkas Egidijus ir išsiaiškinęs ko aš ieškau, atsiuntė pasiūlymą to ką turėjo sandėlyje ir nereikėtų laukti.

Ir ką gi jūs manot, pasirodo viskas kur kas geriau nei tikėjaus, kojų kaina su PVM 1148 Lt. Tai jau pasirodė prieinama, liko išsiaiškinti kiek galėtų kainuoti stalviršis ir kiek pavyks sutaupyti lyginant su Narbuto stalu. Nukeliavus į netoli esantį baldų fabrikėlį paaiškėjo, kad viskas dar geriau nei tikėjausi. Dvigubos plokštės stalviršis maždaug 33-34mm storumo kainuoja tik 100 Lt, viengubas nuo 50 Lt. Nors buvau suplanavęs tik išsiaiškinti kainas, bet spontaniškai užsisakiau stalviršį ir grįžęs namo užsakiau kojas.

Procesas

Stalo dėžė ganėtinai nemaža ir sveria apie 35kg, šiaip atsiėmimu iš Šiaulių reikia rūpintis savarankiškai, bet man pasisekė ir Egidijus pakeliui į Vilnių atvežė iki Kauno ir mano stalą.

Išpakuojam:

Surinkta konstrukcija skirtingose padėtyse:

Stalas savo vietoje:

Įspūdžiai po surinkimo

Stalo konstrukcijų kokybė nenuvylė, pilnai surinkus aštrūs kampai prisiglaudžia prie stalviršio, todėl tikimybė netyčia susižeisti labai maža. Variklių darbo garsas pakenčiamas įvertinus, kad jie veikia daugiausiai kelis kart dienoj. Valdymo skydelį galima prisisukti kur tik patinka ir jį paslėpti po stalviršiu arba ne.

Kaip geram specialistui dar liko sauja detalių, nes visos tvirtinimo detalės komplektuojamos, kad tiktų daugeliui stalų modelių. Surinkimui prireikė tik šešiakampio ir rakto veržlėms priveržti. Neskubant ir su pažaidimais užtrukau apie 40-50 minučių. Nuo užsakymo iki surinkimo prabėgo vos keturios dienos.

Ką daryti jeigu užsimanėte stalo?

Pasiruošti 1250 Lt, šešiakampį ir veržlėraktį (rodos 13), tada susisiekti su manimi, nes žadėjo, jeigu atsiras tam tikras skaičius klientų, galima tikėtis premijos. Tada kantriai palaukti keletą dienų, kol galėsite patys dėti nuotraukas į internetą ir rodyti savo naują pirkinį draugams.