17
rugsėjis 2010

Ar galima būti laimingu be priežasties?

Viskas prasidėjo netikėtai ir paprastai. Šiandien pokalbio metu, tiesiog prisiminiau žmones, kuriuos myliu, pajutau emocijų antplūdį ir supratau, kad esu iš tikrųjų laimingas, esu laisvas daryti ką noriu, belieka žinoti ką noriu daryti. Aš esu pasaulio valdovas, čia mano mažas pasaulėlis ir čia mane gerai pažįsta ir myli :)

Gyvenimas pilnas paradoksų – kiekvieną sekundę skrendu kaip minimum 40 000 km/h greičių su visu žemės rutuliu, o galiu prisiekti, kad sėdžiu vietoj. Toks paradoksas, kad pasirodo neteisinga plačiai paplitųsi nuomonė, kad laimei reikalingas tam tikrų sąlygų išpildymas. Laimingu gali būti tik tas, kuris leidžia sau taip jaustis.

Seniau nuolat persekiojo iliuzija, kad va reikia naujo kompo, merginos, vėliau žmonos, tam kad jausčiausi laimingas, bet kaskart įgijus tuos išorinius dalykus laimės pojūtis buvo kaip ta mėlynoji paukštė, štai ji čia su manimi, o kitą akimirką jau nebėra… Tada vėl iliuzijos kūrimas, nauji norai, vaikymasis, bandymas grįžti atgal į tą puikų momentą.

Ne kartą skaičiau apie susitelkimą į dalykus, kurie patinka tam, kad gerai jaustis, kad jaustis laimingu. Skaitydamas protu suvokdavau, kad “va kaip teisingai pasakė”, kad viskas taip paprasta, tačiau jausmų lygmenyje nuolat atrodė, kad tai slysta pro pirštus, kad va pati būsena buvo ir nebėra. Šiandien tiesiog kažkas persijungė ir ta būsena manes nepalieka visą dieną.

Tiesiog iš oro viduje sukūriau nuotaiką, būseną, pojūtį begalinės pilnatvės ir laimės vienintelė pastebima priežastis, tai perskaityti draugo parašyti žodžiai “Esu laimingas” ir tylus atsakymas viduje “Ir aš”. Šis priminimas, leido prabusti, pakelti galvą ir susivokti, kad nors ir nesigauna, tai ką darau, kad ir klystu, vėluoju, nespėju, bet prabudau ir esu laimingas dabar ir čia. Niekas negali nuspręsti kada mes turim teisę būti laimingi, o kada ne, išskyrus mus pačius, kad ir ką teigtų aplinka. Kiekvienas iš mūsų esame savo likimo valdovai. Aplinkybės, kuriose esame sukurtos mūsų proto ir fantazijų ir jei jos mums nepatinka, tai mes ir tik mes patys esame atsakingi už jų pasikeitimą.

Vertinant objektyviai – jokių išorinių priežasčių nėra, visiškai eilinė diena. Atsikėliau, dirbau, valgiau, pamiegojau “pietų miego”, vėl dirbau, absoliuti rutina išorėje ir šventė viduje. Vienintelis įvykis, kurio prireikė, kad ji atsirastų, tai akimirkai sustoti ir pajausti šventę viduje, prisiminti žmones, kuriuos myliu, o tai taip paprastą ir užtikrintai žinau, kad rytoj ir poryt ir bet kurią kitą dieną, tai bus lygiai taip paprastą. Vos akimirkai nutildyti proto tarškėjimą ir pajusti šventę, kuri gyvena mūsų širdyse.

Žodžiai, kaip jausmai tiesiog liejasi ir tai ką jūs skaitot yra tik dalis to bandymo išreikšti žodžiais, tai kas taip paprasta, tačiau nėra žodžių, kad galima būtų nusakyti – vidinis laimės pojūtis.

Noriu visiems priminti, kad būti laimingu, tai tiesiog apsisprendimo reikalas – jeigu nori būti laimingas – būk! Tai būsena, jai nereikia jokių sąlygų, nereikia jokių daiktų, žmonių arba papludimių su palmėmis. Laimingi esame tada, kai esame sąmoningi, būname čia ir dabar pilnai suvokdami, kad ten kur esame pasirinkame patys ir pilnai atsakome už savo gyvenimą. Laimingas galiu būti, kai nesileidžiu užmigdomas kasdienių problemų. Jeigu tik leidžiuosi užvaldomas įvairių smulkmenų ir buitinių problemų, tada aplinkybės apsprendžia kaip aš jaučiuosi. Tuomet kai “nemiegu” atmerktomis akimis, galiu būti taip ir toks koks noriu būti.

Tai visai nereiškia, kad aš siūlau ignoruoti kadienius darbus, pareigas ir užsiėmimus. Visai ne, aš tik siūlau nepaskęsti juose, neleisti jiems užvaldyti viso savo pasaulio. Kaip galima dažniau prabusti ir palaikyti sąmoningumą, o ne tiesiog plaukti pasroviui ir laukti kol srovė teigsis nunešti kur mums gera.

Taip dažnai teko girdėti žodžiu “Aš nieko negaliu padaryti… aš blogai jaučiuos…” netiesa, mes valdome savo būseną ir savo sprendimais formuojame situacijas, kuriame santykius ir aplinkybes. Visada galime rinktis, slėpti galvą smėlyje ar drąsiai priimti atsakomybę už savo gyvenimą. Nuo to ką pasirinksime priklausys ir mūsų gyvenimas.

Aš renkuosi būti laimingas! O jūs?