11
spalis 2013

Linija smėlyje

Buvau priprates bėgti nuo savo neigiamų jausmų, nes jie buvo tarsi didžiausias priešas. Tai tesėsi daug metų kol galų gale teko prisipažinti sau, kad aš visiškai pralošiau šį žaidimą. Man nepavyko niekur pabėgti, laikas nuo laiko ypač pradėjus kažką naujo grįždavo "aš negaliu, man nepavyks, aš nemoku, aš nežinau kaip". Tos programos gyvena viduje nuo mažų dienų, mano "mylimiausi" draugai su kuriais taip smagu kariauti.

Toks jausmas, kad nubrėžiau liniją smėlyje, o įsivaizduoju, kad betoninę sieną pastačiau ir vienoje pusėje yra tai kas man patinka ir ko aš noriu, o kitoje tai kas nepatinka ir ko bandau atsikratyti. Džiaugsmas, laimė, lengvumas šviesioje pusėje, o baimė, pyktis, liūdesys ir kiti draugai kitoje pusėje. Kol laikiausi įsikibes to tikėjimo, kad man pavyks kažkaip labai stengiantis jų atsikratyti tol jutau, kad stringu ir jausmai vis grįžta su dar didesne jėga.

Ne kartą girdėjau, kad reikėtų priimti visus jausmus, bet tai buvo tik intelektinis žinojimas kol nepradėjau praktikuoti priėmimo, sutikti ir pagerbti tų užspaustų nuskriaustų jausmų. Staiga visiškai priešingai mano ankstesniam įsitikinimui sutikus jausti baimę, ją pagerbus savo viduje, įsileidus už tos linijos smėlyje, ji pradėjo tirpti, krūtinėje pajutau lengvumą. Pala pala čia gi nesąmonė, gi reikia "būt drąsiam, nugalėti savo baimę!", o čia sutikau bijoti ir visiškai pasidaviau tam jausmui, o jis paėmė ir išnyko. Tuo metu protas tarsi kompiuteris parodė didelį raudoną "KLAIDA" ir kuriam laikui nutilo.

O ką jeigu tai kuo aš tikėjau apie jausmus ir kovą su jais yra netiesa? O ką jeigu viskas yra visiškai kitaip? O ką jeigu sutikus jausti ir susijungti su nemaloniais jausmais jie atsipalaiduos pagaliau, nes atėjo tam, kad būtų pajausti. O ką jeigu tie nemalonūs ir skaudūs jausmai tiesiog beldžiasi tam, kad gauti mano dėmesio ir meilės?

Tiesiog tuo patikėti būtų kvailą, netikėk, pabandyk. Surask dabar kokią nors baimę, nepasitenkinimą, skausmą ir paklausk saves:
- Ar galiu susijungti su tuo jausmu ir būti viena su juo?
- Ar galiu paleisti norą būti atskiras nuo to jausmo?
- Ar galiu pasiduoti tam jausmui visiškai?
Patirk, patikrink, sužinok savarankiškai. Patyres nors truputį daugiau ramybės ir džiaugsmo paklausk saves: Tai kas dar yra netiesa iš to kuo aš tikiu?