15
liepa 2014

Sutik patirti jausmus

Ar kada nors patyrei kito žmogaus jausmus, ar patyrei kieno nors kito patyrimą išskyrus savo paties? Tu patiri tik save, savo jausmus, savo istorijas ir pojūčius. Kai atsisakai jausti pyktį ar džiaugsmą, nerimą ar ramybę, tai ko tada iš tikro atsisakai? Ar tikrai nori išmesti iš gyvenimo tą dalelę saves?

Mes tiek laiko praleidžiame kovodami su jausmais, kad patikim jog taip ir turi būti. Šimtus kartų įkalbinėjau žmones nors truputį sutikti jausti skausmą, liūdesį, nusivylimą ar netgi džiaugsmą. Taip, net jausti džiaugsmą, kuris ateina pats, irgi tenka įkalbinėti. Ir kiekvieną kartą būna didesnė ar mažesnė nuostaba, kad sutikus patirti atrodytų nemalonų pojūtį jis lengvėja ir atsipalaiduoja. Kuo labiau sutinkam patirti, tai kas jau ir taip patiriama tuo lengviau ir džiugiau darosi viduje.

Kadangi patiri tik save, tik savo patyrimą, tai nesutikdamas jausti atėjusį jausmą nori tarsi išmesti dalelę saves. Kuo labiau kovoji ir priešinies, tuo daugiau skauda, nes plėši tą gabalėlį ir bandai atskirti nuo saves.

Surizikuok ir kitą kartą pasakyk tam, kas tau nepatinka: "Ei labas aš tave jaučiu! Taip tu man nelabai skanus, bet žinai ką draugaukim". Neskaityk to kaip eilinės eilutės savo gyvenime - išbandyk praktiškai dabar. Tiesiog prisimink situaciją, kuri tau nepatinka, ar jausmą, kurio nemėgsti ir pabandyk su juo būti draugiškas ir švelnus. Pasielk ne taip kaip įprasta ir duok leidimą jausmam gyventi.

Jei sutiksi patirti gyvenimą, jis atsivers tau visomis spalvomis ir visa savo įvairove. Tu jau dabar patiri viską kas vyksta, belieka sutikti su gyvenimu.